EĞİTİM FAKÜLTESİ


Öğretim Üyeleri (Bölümlere Göre Liste)

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü 
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Koçak ,Settar Profesör +90 312 210 4015 settar@metu.edu.tr
İnce, M.Levent Profesör +90 312 210 4020 mince@metu.edu.tr
Kirazcı, Saadettin Doçent +90 312 210 4018 skirazci@metu.edu.tr
Hürmeriç-Altınsöz, Irmak Yardımcı Doçent +90 312 210 4021 hurmeric@metu.edu.tr
Öztürk, Mehmet Ata Yardımcı Doçent +90 312 210 4175 mata@metu.edu.tr
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü   
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Çağıltay, Kürşat Profesör +90 312 210 3683 kursat@metu.edu.tr
Yıldırım, Soner Profesör +90 312 210 4057 soner@metu.edu.tr
Yıldırım, Zahide Profesör +90 312 210 3679 zahidey@metu.edu.tr
Delialioğlu, Ömer Doçent +90 312 210 4198 omerd@metu.edu.tr
Aşkun, Cengiz S. Yardımcı Doçent +90 312 210 3672 askun@metu.edu.tr
Can, Gülfidan Yardımcı Doçent +90 312 210 7521 gcan@metu.edu.tr
Tokel, Tuğba Yardımcı Doçent +90 312 210 7520 stugba@metu.edu.tr
Akıllı-Kaplan, Göknur Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 3673 akilli@metu.edu.tr
Gündoğan, Banu Öğretim Görevlisi Dr.  +90 312 210 3680 banug@metu.edu.tr 
Gürbüz, Tarkan Öğretim Görevlisi Dr.   +90 312 210 4012 tarkan@metu.edu.tr
Karaaslan, Hasan Öğretim Görevlisi Dr.  +90 312 210 4064  hasank@metu.edu.tr 
Eğitim Bilimleri Bölümü    
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Aksu, Meral Profesör +90 312 210 4031 aksume@metu.edu.tr
Demir, Ayhan Profesör +90 312 210 4039 aydemir@metu.edu.tr
Engin-Demir, Cennet Profesör +90 312 210 4038 cennet@metu.edu.tr
Erdur-Baker, Özgür Profesör  +90 312 210 4036  erdur@metu.edu.tr 
Ok, Ahmet Profesör +90 312 210 4043 as@metu.edu.tr
Yerin-Güneri, Oya Profesör +90 312 210 4032 guneri@metu.edu.tr
Yıldırım, Ali Profesör +90 312 210 4027 aliy@metu.edu.tr
Akar, Hanife Doçent  +90 312 210 4097  hanif@metu.edu.tr 
Hatipoğlu-Sumer, Zeynep Doçent +90 312 210 4028 zeynep@metu.edu.tr
Kondakçı, Yaşar Doçent +90 312 210 4077 kyasar@metu.edu.tr
Baran Jovanovic, Evrim Yardımcı Doçent +90 312 210 4017 ebaran@metu.edu.tr
Çapa-Aydın, Yeşim Yardımcı Doçent +90 312 210 4080 capa@metu.edu.tr
Emil, Serap Yardımcı Doçent +90 312 210 4084 semil@metu.edu.tr
Gökalp, Gökçe Yardımcı Doçent +90 312 210 4033 ggokalp@metu.edu.tr
Göktürk, Duygun Yardımcı Doçent +90 312 210 4037 dgokturk@metu.edu.tr
Boşgelmez, Meral Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 4044 bosgel@metu.edu.tr
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü   
Fen Bilgisi Eğitimi
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Çakıroğlu, Jale Profesör +90 312 210 4051 jaleus@metu.edu.tr
Öztekin, Ceren Profesör +90 312 210 4054 ceren@metu.edu.tr
Sungur, Semra Profesör +90 312 210 4066 ssungur@metu.edu.tr
Teksöz, Gaye Profesör +90 312 210 6411 gtuncer@metu.edu.tr
Yılmaz-Tüzün, Özgül Profesör +90 312 210 6414 ozgul@metu.edu.tr
Şahin, Elvan Doçent +90 312 210 4089 selvan@metu.edu.tr
Matematik Eğitimi 
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Bulut, Safure Profesör +90 312 210 4058 sbulut@metu.edu.tr
Çakıroğlu, Erdinç Profesör +90 312 210 4090 erdinc@metu.edu.tr
Erbaş, Ayhan Kürşat Profesör +90 312 210 3652 kursat@gmail.com
Ubuz, Behiye Profesör +90 312 210 4062 ubuz@metu.edu.tr
Akyüz, Didem Doçent  +90 312 210 4053  dakyuz@metu.edu.tr 
Çetinkaya, Bülent Doçent +90 312 210 3651  bcetinka@metu.edu.tr
Haser, Çiğdem Doçent +90 312 210 6415 chaser@metu.edu.tr
Işıksal, Mine Profesör  +90 312 210 6412 misiksal@metu.edu.tr 
İşler Işıl Yardımcı Doçent +90 312 210 3659 iisler@metu.edu.tr
Seviş, Şerife Yardımcı Doçent +90 312 210 7516 sserife@metu.edu.tr
Kimya Eğitimi
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Boz, Yezdan Profesör +90 312 210 3688 yezdan@metu.edu.tr
Geban, Ömer Profesör +90 312 210 4060 geban@metu.edu.tr
Uzuntiryaki-Kondakçı, Esen Profesör +90 312 210 4067 esent@metu.edu.tr
Öztürk, Gökhan Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 3691 gozturk@metu.edu.tr
Fizik Eğitimi
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Eryılmaz, Ali Profesör  +90 312 210 4055 eryilmaz@metu.edu.tr
Özdemir, Ömer Faruk Doçent  +90 312 210 3691 ozdemir@metu.edu.tr
Sancar, Mehmet Öğretim Görevlisi Dr.  +90 312 210 4056 sancar@metu.edu.tr
Yıldırım, Ufuk Öğretim Görevlisi Dr.  +90 312 210 4052 yufuk@metu.edu.tr
Temel Eğitim Bölümü   
Okul Öncesi Eğitimi
Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta

Erden, Feyza

 

Doçent  +90 312 210 3699 tfeyza@metu.edu.tr

Olgan, Refika

 

Doçent  +90 312 210 3671 rolgan@metu.edu.tr

Demircan, Hasibe Özlen

 

Yardımcı Doçent +90 312 210 4048 dozlen@metu.edu.tr

Sevimli-Çelik, Serap

 

Yardımcı Doçent  +90 312 210 4065 ssevimli@metu.edu.tr
Şahin, Volkan Yardımcı Doçent +90 312 210 3658

vsahin@metu.edu.tr

 

Yabancı Diller Eğitimi Bölümü


İngilizce Eğitimi

Soyad, Ad Ünvan Telefon E-posta
Daloğlu, Ayşegül  Profesör +90 312 210 4085/4133 daloglu@metu.edu.tr
Seferoğlu, Gölge Profesör +90 312 210 4005/4074 golge@metu.edu.tr 
Birlik, Nurten Doçent +90 312 210 6492 nbirlik@metu.edu.tr
Eröz-Tuğa, Betil   Doçent +90 312 210 6497 beroz@metu.edu.tr
Gracanin-Yüksek, Martina  Doçent +90 312 210 7530 martina@metu.edu.tr
Hatipoğlu, Çiler  Doçent +90 312 210 4075 ciler@metu.edu.tr
Karaman, A. Cendel  Doçent +90 312 210 4083 cendel@metu.edu.tr
Kırkıcı, Bilal  Doçent +90 312 210 4081 bkirkici@metu.edu.tr
Özbek-Gürbüz, Nurdan Doçent +90 312 210 4187 nurdano@metu.edu.tr
Sağın-Şimşek, Çiğdem Doçent +90 312 210 6494 sagin@metu.edu.tr
Savaş, Perihan  Doçent +90 312 210 4079  perihans@metu.edu.tr 
Alpakın Martinez Caro, Dürrin  Yardımcı Doçent +90 312 210 4087    alpakin@metu.edu.tr
Gündüz, Müge Yardımcı Doçent +90 312 210 6491 gmuge@metu.edu.tr
Işık Güler, Hale Yardımcı Doçent +90 312 210 6490 hisik@metu.edu.tr
Korkut Naykı, Nil Yardımcı Doçent +90 312 210 7533 nkorkut@metu.edu.tr
Öztabak-Avcı, Elif  Yardımcı Doçent +90 312 210 6496 elifo@metu.edu.tr
Sönmez, Margaret J.M Yardımcı Doçent  +90 312 210 4073  margaret@metu.edu.tr 
Yıldız Bağçe, Hülya  Yardımcı Doçent +90 312 210 4078 huyildiz@metu.edu.tr
Kaçar, Işıl Günseli  Öğretim Görevlisi Dr.  +90 312 210 6495  isil@metu.edu.tr  
Şallı Çopur, Deniz Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 6499 dsalli@metu.edu.tr
Tezgiden Cakcak, S. Yasemin  Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 7544 tezgiden@metu.edu.tr
Pipes, Ashleigh Öğretim Görevlisi +90 312 210 4076 apipes@metu.edu.tr

Alman Dili Eğitimi

Soyad Ad Ünvan Telefon E-posta
Cedden Edipoğlu, Gülay Doçent +90 312 210 4197 gucedden@metu.edu.tr
Onaran, Sevil  Öğretim Görevlisi Dr. +90 312 210 6410 senar@metu.edu.tr